< Wróć do listy aktualności

Konferencja prasowa ws. remontu kamienicy przy ul. Moniuszki 5

17.10.2018

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniu 16.10.2018 r. odbyła się konferencja prasowa w sprawie remontu kamienicy przy ul. Moniuszki 3 i sąsiadującej z nią zabytkowej willi przy ul. Moniuszki 5, w której po gruntownej restauracji powstanie Mediateka.

Dziennikarzom pozwolono zajrzeć do wnętrza zrujnowanej willi, w której MeMo-Mediateka Moniuszki ma zacząć funkcjonować pod koniec 2020 r. Remont rozpocznie się w przyszłym roku. Ze względu na stan awaryjny budynku obecnie trwają przygotowania do przeprowadzenia prac interwencyjnych.

Rewitalizacja polegać będzie na odtworzeniu stanu pierwotnego zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków oraz na zmianie funkcji.
Dziedziniec będzie zadaszony przeszkleniem, w środku na poziomie piętra I i II zaprojektowano kładki szklane, dostęp dla osób niepełnosprawnych zapewni winda w przeszklonym szybie łącząca parter z poszczególnymi kondygnacjami budynku.

Dzięki połączeniu parteru budynków Moniuszki 3 i 5 będzie możliwość organizowania wystaw, spotkań okolicznościowych, występów, wykładów itp., np. organizację imprez obsługujących większą ilość uczestników.

Budynek Moniuszki 3 będzie przeznaczony na działalność Urzędu Miasta Łodzi z możliwością udostępnienia parteru na potrzeby Mediateki. Projektuje się kapitalny remont konstrukcji wraz z podniesieniem dachu, aby przystosować pomieszczenia strychu do użytkowania. Przeszklona ściana tarasu na ostatniej kondygnacji będzie tworzyć spójną całość ze szklaną fasadą Moniuszki 5.

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją zdjęciową obrazującą aktualny stan obu budynków.

Zobacz również